V ZUŠ Zdeňka Buriana proběhl 17.2.2026 již 3. ročník koncertu „Já jsem malý muzikant“ – a z této pěkné myšlenky se pomalu stává tradice. ????
Pódium patřilo těm nejmenším – pětiletým a šestiletým dětem, které hrají teprve půl roku až rok a půl. Pro mnohé z nich to bylo vůbec první veřejné vystoupení. Nešlo jen o správné tóny, ale hlavně o radost z hudby, první zkušenost s trémou a zasloužený potlesk zaplněného sálu.
Jako překvapení zazněla v úvodu písnička „Malé kotě“ v podání malý houslistů a houslistek za doprovodu jejich pedagogů a pana ředitele. Letos se nám kromě houslí představili také malí kytaristé, klavíristé a flétnisté, kteří společně vytvořili pestrý hudební program.
Součástí koncertu byla i výstava prací žáků přípravného studia výtvarného oboru – výstavní panel přímo na pódiu tvořil přirozenou kulisu celého koncertu. Každý muzikant si navíc odnesl malou drobnost financovanou z nově vzniklého spolku rodičů a přátel školy.
Děkujeme všem malým muzikantům za odvahu – a těšíme se na další ročník.