Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY – k zařazení mezi uchazeče o studium stačí vyplnit elektronickou přihlášku na našich stránkách do 30. 5. 2021.

O dalším postupu pak budete informováni.

Žáci jsou přijímáni od předškolního věku až po středoškoláky a jsou zařazování do ročníku podle svých schopností, míry talentu a věku. Od 5 let přípravného ročníku na základě prokázaných předpokladů, do základního studia na základě talentových zkoušek. Přihlášku dostanete a vyplníte při zkouškách, anebo si ji můžete stáhnout z webových stránek.

Výtvarný obor

K přijetí ke studiu výtvarného oboru je rozhodující estetické výtvarné cítění. Výtvarný obor nabízí výuku malby, kresby, grafiky, modelování a keramická tvorby, dekorativní činnosti a textilní aplikace, studium dějin výtvarného umění, přípravu na talentové zkoušky, multimediální tvorbu (počítačové grafika, digitální fotografie a video, animace)

Hudební obor

K přijetí ke studiu hudebního oboru rozhodují intonační a rytmické dovednosti. Hudební obor nabízí vzdělání ve hře na tyto nástroje: Klavír, keyboard, akordeon, zobcová flétna, příčná flétna, hoboj, trubka, housle, viola, violoncello, kontrabas, cimbál, kytara, baskytara, zpěv.

Taneční obor

K přijetí žáka ke studiu tanečního oboru je rozhodující jejich taneční projev, hudební a rytmické cítění, pružnost, ohebnost a držení těla. Děti se na talentovou zkoušku dostaví ve cvičebním úboru (nejlépe dres, tričko, příp. legíny), ve cvičkách či naboso.

Přijímací zkouška potrvá přibližně 1 hodinu, bez přítomnosti zákonných zástupců.