Přijímací zkoušky

Pro školní rok 2020/2021 proběhnou přijímací zkoušky ve 25. – 26. 5. 2020 od 14:00 – 16:00.

Žáci jsou přijímáni od předškolního věku až po středoškoláky a jsou zařazování do ročníku podle svých schopností, míry talentu a věku. Do přípravného ročníku na základě prokázaných předpokladů, do základního studia na základě talentových zkoušek. Přihlášku dostanete a vyplníte při zkouškách, anebo si ji můžete stáhnout z webových stránek.

K PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM

K přijímacím zkouškám do výtvarného oboru je vhodné s sebou donést domácí práce. Každý uchazeč dostane na místě zadání  na praktické prokázání schopností ke studiu. Nejpozději lze přijít v 16:00. V případě zájmu o studium počítačové grafiky je třeba prokázat základní znalost práce na PC.

Výtvarný obor

K přijetí ke studiu výtvarného oboru je rozhodující estetické výtvarné cítění. Výtvarný obor nabízí výuku malby, kresby, grafiky, modelování a keramická tvorby, dekorativní činnosti a textilní aplikace, studium dějin výtvarného umění, přípravu na talentové zkoušky, multimediální tvorbu (počítačové grafika, digitální fotografie a video, animace)

Hudební obor

K přijetí ke studiu hudebního oboru rozhodují intonační a rytmické dovednosti. Hudební obor nabízí vzdělání ve hře na tyto nástroje: Klavír, keyboard, akordeon, zobcová flétna, příčná flétna, hoboj, trubka, housle viola, violoncello, kontrabas, kytara, baskytara, zpěv.

Taneční obor

K přijetí žáka ke studiu tanečního oboru jsou rozhodující pohybové a rytmické schopnosti. Taneční obor se zaměřuje na výuku klasického, současného a lidového tance, výuku taneční gymnastiky.